Компанія "Харків-Рекрутинг":
Як вибрати рекрутингове агентство.

Якоїсь миті Ви зрозуміли, що, маючи чудову технологію, обладнання та гроші, але, маючи недостатньо сильну команду, Ваше підприємство почало збоїти, а Ваші конкуренти вириваються вперед.

З іншого боку Ви розумієте, що, не маючи грошей, прогресивних технологій та обладнання, але володіючи чудовою командою, Ви досягнете всього, про що мрієте.

Залишилося лише зібрати цю команду. Але як це зробити?

Є два варіанти: або самотужки, або за допомогою залучених компаній. І в першому, і в другому варіанті є свої плюси та свої мінуси, які у цій статті ми розглядати не будемо.

І так, Ви вирішили, що настав час передати частину функцій з пошуку та підбору персоналу стороннім організаціям.

Але кого та як вибрати? І в чому, власне, полягає їхня робота? Яким буде ефект від роботи з ними?

Умовно кажучи, всі агенції можна розділити на 4 групи, давайте назвемо їх: «складачі резюме», «психологи», «практики» та окремо виділена «IT рекрутинг».

Давайте розглянемо їх детальніше.


Рекрутингові агенції – «збирачі резюме» 

Типаж

Мета роботи такого агентства – виступаючи на користь роботодавця надати йому якнайбільше резюме чи претендентів, про те, що він сам визначився, хто більше підходить.

До складу таких агентств входять, у дуже невеликій кількості, психологи, або люди дуже далекі від питань, пов'язаних із роботою у сфері рекрутингу.

Порядок роботи з агенцією.

Роботодавець передає агенції список своїх вакансій. У зв'язку з тим, що ефективність роботи таких агентств дуже низька, найчастіше роботодавець працює відразу з кількома агентствами.

Агентство проводить первинні співбесіди з претендентам (зазвичай по телефону, не більше 5-10 хвилин) і, з точки зору агентства, найбільш підходящих направляє роботодавцю. Також дуже поширений варіант, при якому агентство спочатку передає роботодавцю резюме претендентів, роботодавець відбирає сподобалося, а потім вже агентство проводить початкові співбесіди.

Після виходу претендента відбувається оплата послуг агентства. Надається стандартна для рекрутингових агенцій гарантія на заміну кандидата від 1-го місяця. За низькокваліфікованими вакансіями або за робітниками гарантія може не надаватися.

Ефект роботи з агенцією. 

Якість роботи, як правило, вкрай низька. Основна проблема полягає в дуже слабкій оцінці кандидатів, адже основна оцінка ведеться за принципом «хороший хлопчик» - «хороша дівчинка», а справді гідні кандидати часто залишаються непоміченими або неоціненими.

Результат такої роботи – витрачений час, нерви, слабкі, низькопрофесійні, претенденти. Більшість вакансій залишаються відкритими. 

Вартість послуг.

З огляду на низьку якість робіт винагорода становить, як правило, від 0,3 до 0,7, а іноді і до 1 заробітної плати за заявкою.


Рекрутингові агенції – «Психологи». 

Типаж

Для багатьох агенцій - це золота середина, і серед рекрутингових агенцій таких більшість. Майже всі співробітники таких агенцій мають вищу психологічну освіту, а також зазвичай попередній досвід роботи в кадрових службах різних підприємств. Найчастіше рекрутинг не єдиним чи основним видом діяльності.

Як правило, такі агентства представляють роботодавцю обмежену кількість претендентів (зазвичай до 5 на одне робоче місце), щоб роботодавець вибрав уподобаних. Перед тим, як надати кандидата, агентство надсилає роботодавцю його резюме, для остаточного затвердження необхідності у проведенні співбесіди.

Порядок роботи з агенцією.


Підписання договору та заявки, можливо, поява деякої передоплати. Роботодавець може розмістити заявку в кількох агенціях, але самі агенції цьому намагаються перешкоджати.

Агентство проводить первинні співбесіди з претендентами і, з погляду агентства, найбільш підходящих направляє роботодавцю.

Практично завжди претенденти заповнюють анкету агентства та проходять спеціалізовані психологічні тести.

Після виходу претендента відбувається остаточна оплата послуг агентства.

Гарантійні зобов'язання можуть бути найрізноманітнішими – від їхньої повної відсутності за робочими спеціальностями і до 12-ти місяців за директорами.

Ефект роботи з агенцією.
 

Загальна результативність явно вища, ніж у «збирачів резюме», т.к. оцінюється психологічна складова претендента та її мотивація, але вона, як і раніше, дуже далека від оптимуму, т.к. на професійну оцінку увага практично не звертається.

Вартість послуг. 

Винагорода становить від однієї заробітної плати до 18% річного фонду ЗП за заявкою.


Рекрутинговые агентсва – «практики». 

Типаж.

Це найвищий пілотаж. Агентства такого рівня не просто закривають вакансії – вони вирішують кадрові проблеми своїх клієнтів, хоч би якого рівня ці проблеми не були.

Тільки агентства такого типу можуть закрити заявку без чітко окреслених вимог (наприклад: роботодавець говорить про те, що має певний обсяг робіт, але не знає, як його виконати і тим більше, скільки за це потрібно буде платити співробітнику, але він розуміє, виконання таких робіт принесе йому додатковий прибуток).

Керівництво таких агентств у минулому займало ТОП-позиції у провідних компаніях. Співробітники мають вищу економічну чи технічну освіту, успішний досвід роботи на виробничих чи виробничо-торговельних підприємствах, як правило, на посадах керівників нижньої чи середньої ланки управління, співробітників кадрових служб, інших спеціалістів.

Такі агентства представляють роботодавцю обмежену кількість претендентів (не більше 3-х на одне робоче місце), щоб роботодавець затвердив відповідного претендента. В ідеалі представляється лише один кандидат, який і затверджується роботодавцем.

Порядок роботи з агенцією.

Підписання договору та докладної заявки.

Нові клієнти, за першими вакансіями, працюють лише на умовах передоплати, яка сягає 70%, а в деяких випадках до 100%.

Агентства працюють лише умовах повного ексклюзиву, тобто. роботодавець не має права ні сам здійснювати пошук і не передавати такий пошук будь-кому.

Агентство, повністю розуміючи бізнес клієнта та його вимоги щодо претендента, здійснює пошук та підбір кандидатів.

Великий інтерес для рекрутера представляє резюме кандидата (стилістика, подача та наповнення інформацією, навіть оформлення самого документа), тому зазвичай шукачі, які мають резюме, не заповнюють анкети агентства, також дуже рідко зустрічається анкетне психологічне тестування.

Особлива увага приділяється мотиваційній складовій кандидата.

Максимум часу співбесіді відводиться професійної оцінці, - як і обговоренні попередніх місць роботи, і під час обговорення різноманітних варіантів розвитку подій, знаходження оптимальних шляхів вирішення деяких проблем. Велика увага приділяється оцінці теоретичних знань претендента.

Агентства такого типу ніколи не надсилають резюме роботодавцю для попереднього погодження до співбесіди в агентстві.

Щойно перебуває відповідний кандидат, він негайно представляється роботодавцю. Дуже часто перша співбесіда з таким кандидатом закінчується взаємною згодою і призначається дата, коли претендент приступить до виконання своїх обов'язків. Якщо з будь-якої причини кандидат не підійшов, або сам кандидат відмовився від пропозиції роботодавця, то агентство ретельно проводить розгляд щодо проблеми, що виникла, і наступний кандидат вже напевно займає вакантне місце роботодавця.

Після виходу претендента відбувається остаточна оплата послуг агентства. Гарантійні зобов'язання чітко позначені і майже ніколи не перевищують 2 місяці навіть за ТОП-вакансіями. Гарантія надається на всіх претендентів, включаючи робочі та низькокваліфіковані професії.

Ефект роботи з агенціє ю. 

Ефект від роботи з такою агенцією максимальний – роботодавець отримує адекватного професіонала високого рівня з високим рівнем мотивації.

Вартість послуг.

Вартість послуг виражена чітко і становить від 1-ої до 2-х середньоринкових заробітних плат за посадою у цьому регіоні. Як правило, є прайс із зазначенням вартості послуг з основних вакансій. Знижки, як правило, відсутні.


Рекрутингові агенції – «IT рекрутинг». 

Типаж.
  
Спеціалізовані агенції, що працюють лише з IT компаніями.

Особливість більшості агентств такого типу – відсутність ексклюзиву та передоплати. Як правило, Роботодавець передає заявку до кількох агенцій та шукає кандидатів сам. Оплату отримує той, хто знайде першого необхідного кандидата. Самі агентства набирають однотипні заявки у кількості у кілька разів більшій, ніж можуть фізично закрити.

Основне завдання агентства - знайти кандидата, який шукає роботу і "продати" його одному зі своїх клієнтів (зазвичай тому хто більше заплатить і найменш привеледьовому), при цьому інші клієнти з такими ж заявками залишаються ні з чим.

Порядок роботи з агенцією.

Підписання договору.

Отримання вимог щодо вакансії.

Пошук кандидатів, які відповідають вимогам на рівні резюме та розглядають пропозиції щодо роботи. Надсилання резюме замовникам та їх узгодження.

Часткова оплата здійснюється за результатом виходу кандидата працювати, залишок - після проходження ним випробувального терміну (зазвичай місяць).

Ефект роботи з агенцією.

Ефект є і досягається за рахунок передачі заявки до кількох агенцій. З мінусів - великий потік неревелантних резюме і досить велика можливість не закрити вакансію, т.к. агенція не мотивована закрити саме вашу заявку. Ну і фінансових ризиків немає:).

Вартість послуг.

Від $200 у дівчаток-фрілансерів до 15% річного фонду заробітної плати відомих агентств.