Головна

Про нас

Наша Команда

Наша історія

Замовникам

Рекрутинг

Ціни

Шукачам

Вакансії

Запитання

Статті

Координати

Русский

English

 

 

Андрій Андренко: Як обрати рекрутингову агенцію.


 

Отже, в якийсь момент Ви зрозуміли, що маючи чудову технологію, обладнання та гроші, але, маючи недостатньо сильну команду, Ваше підприємство почало збоїти, а Ваші конкуренти вириваються вперед.

З іншого боку Ви розумієте, що, не маючи грошей, прогресивних технологій та обладнання, але володіючи чудовою командою, Ви досягнете всього, про що мрієте.

Залишилося лише зібрати цю команду. Але як це зробити?

Є два варіанти: або самотужки, або за допомогою залучених компаній. І в першому , і в другому варіанті є свої плюси та свої мінуси, які в цій статті ми розглядати не будемо.

І так, Ви вирішили, що настав час передати частину функцій з пошуку та підбору персоналу стороннім організаціям.

Але кого та як вибрати? І в чому, власне, полягає їхня робота? Яким буде ефект від роботи з ними?

Умовно кажучи, всі агентства можна поділити на 3 групи: кадрові, рекрутингові та змішаного типу. Серед рекрутингових агентств можна виділити 3 види: «збирачі резюме», «психологи» та «практики».

Давайте розглянемо їх детальніше.

 

Кадрові агенції

Типаж

Мета роботи такого агентства – платне працевлаштування. Тобто. претендент, приходячи в кадрове агентство, заповнює анкету та оплачує послуги агентства. Після цього дані про претендента потрапляють у базу даних і далі розсилаються потенційним роботодавцям. Також самому претенденту періодично видаються адреси підприємств-роботодавців для того, щоб він сам їх обдзвонив .

З погляду стандартного харківського претендента , кадрові агентства є аферистами , і лише деякі з претендентів наважуються співпрацювати з такими агентствами.

Світанок діяльності таких агентств посідає періоди глибоких криз із підвищеним рівнем безробіття.

 

Порядок роботи з агентством

Роботодавець передає агенції список своїх вакансій. Агентство пересилає роботодавцю перелік резюме чи координати претендентів. Роботодавець самостійно запрошує претендентів та проводить повний комплекс робіт з їхньої оцінки.

 

Ефект від роботи з агентством

Для роботодавця ефект від роботи з агентством, як і у випадку з державними центрами зайнятості, прагне нуля. Здобувачі зазвичай мають дуже низьку мотивацію, низький потенціал, дуже слабку професійну підготовку.

Результат такої роботи – витрачений час, нерви, слабкі та низько-професійні претенденти.

Більшість вакансій залишаються відкритими.

 

Вартість послуг

Для роботодавця – безкоштовно. Для претендента – від 30 грн. до 50% його заробітної плати за 1 місяць.

 

 

Агенції змішаного типу

Типаж

Агентства змішаного типу власними силами досить унікальні: вони поєднують у собі риси як кадрового, і рекрутингового агентства. Послуги агенції може оплачувати як претендент, так і роботодавець. Втім, оплата послуг із боку роботодавця не виключає оплати послуг із боку претендента.

Здобувач до таких агентств відноситься приблизно так само як і кадровим.

 

Порядок роботи з агентством

Роботодавець передає заявку агентству, залежно від цього, платна послуга для роботодавця чи безкоштовна будується вся наступна робота.

У разі «безкоштовності» надсилаються резюме або видаються координати роботодавця. У разі платності або надсилаються резюме найбільш підходящих кандидатів і роботодавець потім сам з ними зв'язується, або в агентстві відбувається первинний (поверхневий відбір) і відібрані претенденти відправляються до роботодавця.

 

Ефект від роботи з агентством

Результат такої роботи дуже близький до результату роботи з кадровими агенціями. Невеликий виняток становить робота з оплаченою послугою з боку роботодавця, але, враховуючи загальне слабке тло претендентів, роботодавцю навряд чи варто розраховувати на отримання якісного працівника.

 

Вартість послуг

Для роботодавця - або безкоштовно, або в діапазоні від 0,1 до 0,5 фактичної заробітної плати за вакансією. Для претендента – від 30 грн. до 50% його заробітної плати за 1 місяць.

 

 

Рекрутингові агентства – «збирачі резюме»

Типаж

Мета роботи такого агентства – виступаючи на користь роботодавця надати йому якнайбільше резюме чи претендентів, про те, що він сам визначився, хто більше підходить.

До складу таких агентств входять, у дуже невеликій кількості, психологи, або люди дуже далекі від питань, пов'язаних із роботою у сфері HR.

 

Порядок роботи з агентством

Роботодавець передає агенції список своїх вакансій. У зв'язку з тим, що ефективність роботи таких агентств дуже низька, найчастіше роботодавець працює відразу з кількома агентствами.

Агентство проводить первинні співбесіди з претендентами і, з погляду агентства, найбільш відповідних направляє роботодавцю. Також дуже поширений варіант, при якому агентство спочатку передає роботодавцю резюме претендентів, роботодавець відбирає сподобалося, а потім вже агентство проводить початкові співбесіди.

Після виходу претендента відбувається оплата послуг агентства. Надається стандартна для рекрутингових агенцій гарантія на заміну кандидата від 1-го місяця. За низькокваліфікованими вакансіями або за робітниками гарантія може не надаватися.

 

Ефект від роботи з агентством

Звісно, ​​у разі результативність явно вище, ніж у попередніх варіантах, але однаково вона далека від досконалості. Основна проблема полягає в дуже слабкій оцінці кандидатів, адже основна оцінка ведеться за принципом «хороший хлопчик» - «хороша дівчинка», а справді гідні кандидати часто залишаються непоміченими або неоціненими.

Результат такої роботи – витрачений час, нерви, слабкі, низькопрофесійні, претенденти. Більшість вакансій залишаються відкритими.

 

Вартість послуг

З огляду на низьку якість робіт винагорода становить, як правило, від 0,3 до 0,7, а іноді і до 1 заробітної плати за заявкою.

 

 

Рекрутингові агентства – «Психологи»

Типаж

Для багатьох агенцій - це золота середина, і серед рекрутингових агенцій таких більшість. Майже всі співробітники таких агенцій мають вищу психологічну освіту, а також зазвичай попередній досвід роботи в кадрових службах різних підприємств.

Як правило, такі агентства представляють роботодавцю обмежену кількість претендентів (зазвичай до 5 на одне робоче місце), щоб роботодавець вибрав уподобаних. Перед тим, як надати кандидата, агентство надсилає роботодавцю його резюме, для остаточного затвердження необхідності у проведенні співбесіди.

 

Порядок роботи з агентством

Підписання договору та заявки, можливо, поява деякої передоплати. Роботодавець може розмістити заявку в кількох агенціях, але самі агенції цьому намагаються перешкоджати.

Агентство проводить первинні співбесіди з претендентами і, з погляду агентства, найбільш відповідних направляє роботодавцю.

Практично завжди претенденти заповнюють анкету агентства та проходять спеціалізовані психологічні тести.

Після виходу претендента відбувається остаточна оплата послуг агентства.

Гарантійні зобов'язання можуть бути найрізноманітнішими – від їхньої повної відсутності за робочими спеціальностями, і до 12 місяців за директорами. За низькокваліфікованими вакансіями, або за робітниками гарантія може не надаватися.

 

Ефект від роботи з агентством

Загальна результативність явно вища, ніж у «збирачів резюме», т.к. оцінюється психологічна складова претендента та її мотивація, але вона, як і раніше, дуже далека від оптимуму, т.к. на професійну оцінку увага практично не звертається.

 

Вартість послуг

Винагорода складає у районі однієї заробітної плати за заявкою.

 

 

Рекрутингові агентства – «практики»

 Типаж

Це найвищий пілотаж. Агентства такого рівня не просто закривають вакансії – вони вирішують кадрові проблеми своїх клієнтів, хоч би якого рівня ці проблеми не були.

Тільки агентства такого типу можуть закрити заявку без чітко окреслених вимог ( наприклад: роботодавець говорить про те, що має певний обсяг робіт, але не знає, як його виконати і тим більше, скільки за це потрібно буде платити співробітнику, але він розуміє, що виконання таких робіт принесе йому додатковий прибуток ).

Керівництво таких агентств у минулому займало ТОП-позиції у провідних компаніях. Співробітники мають вищу економічну чи технічну освіту, успішний досвід роботи на виробничих чи виробничо-торговельних підприємствах, як правило, на посадах керівників нижньої чи середньої ланки управління, співробітників кадрових служб, інших спеціалістів.

Такі агентства представляють роботодавцю обмежену кількість претендентів (не більше 3-х на одне робоче місце), щоб роботодавець затвердив відповідного претендента. В ідеалі представляється лише один кандидат, який і затверджується роботодавцем.

 

Порядок роботи з агентством

Підписання договору та докладної заявки.

Нові клієнти, за першими вакансіями, працюють лише на умовах передоплати, яка сягає 70%, а в деяких випадках до 100%.

Агентства працюють лише умовах повного ексклюзиву, тобто. роботодавець не має права ні сам здійснювати пошук і не передавати такий пошук будь-кому.

Агентство, повністю розуміючи бізнес клієнта та його вимоги щодо претендента, здійснює пошук та підбір кандидатів.

Великий інтерес для рекрутера представляє резюме кандидата (стилістика, подача та наповнення інформацією, навіть оформлення самого документа), тому зазвичай шукачі, які мають резюме, не заповнюють анкети агентства, також дуже рідко зустрічається анкетне психологічне тестування.

Особлива увага приділяється мотиваційній складовій кандидата.

Максимум часу співбесіді відводиться професійної оцінці, - як і обговоренні попередніх місць роботи, і під час обговорення різноманітних варіантів розвитку подій, знаходження оптимальних шляхів вирішення деяких проблем. Велика увага приділяється оцінці теоретичних знань претендента.

Агентства такого типу зазвичай ніколи не надсилають резюме роботодавцю.

Щойно перебуває відповідний кандидат, він негайно представляється роботодавцю. Дуже часто перша співбесіда з таким кандидатом закінчується взаємною згодою і призначається дата, коли претендент приступить до виконання своїх обов'язків. Якщо з якоїсь причини кандидат не підійшов, або сам кандидат відмовився від пропозиції роботодавця, то агентство ретельно проводить розгляд щодо проблеми, що виникла, і наступний кандидат вже напевно займає вакантне місце роботодавця.

Після виходу претендента відбувається остаточна оплата послуг агентства. Гарантійні зобов'язання чітко позначені і майже ніколи не перевищують 2 місяці навіть за ТОП-вакансіями. Гарантія надається на всіх претендентів, включаючи робочі та низькокваліфіковані професії.

 

Ефект від роботи з агентством

Ефект від роботи з такою агенцією максимальний – роботодавець отримує адекватного професіонала високого рівня з високим рівнем мотивації. Окупність витрат за послуги агентства – близько 14 днів, але з більше 1-го місяця.

 

Вартість послуг

Вартість послуг виражена чітко і становить від 1-ої до 2-х середньоринкових заробітних плат за посадою у цьому регіоні. Як правило, є прайс із зазначенням вартості послуг з основних вакансій. Знижки, як правило, відсутні.

 

висновок

Уявіть, що у Вас є сума $100 000. І Вам необхідно придбати автомобіль. Власне, вибір невеликий і Ви можете купити Таврію за $4 000 або Мерседес за $100 000.

Найцікавіше в цьому те, що різницю $96 000 Ви все одно кудись витратите, і через пару місяців навіть не зможете згадати куди саме.

Але давайте подумаємо про те, з чим Ви залишитеся за рік. Будете Ви їздити в Таврії (яка постійно вимагає ремонту, ламається в самий невідповідний момент, і далеко в ній не поїдеш, а якщо і доїдеш до наміченого пункту, то потім відпочиватимеш кілька днів і проклинати цю поїздку) або на надійному Мерседесі, який ніколи і за жодних обставин Вас не підведе і максимально швидко довезе Вас туди, куди Ви намітили?

 

PS Ця стаття була написана за результатами оцінки ринку пошуку та підбору персоналу з погляду директора середнього чи великого підприємства.

P. P .S. У цій статті ми спеціально не розглядали таку послугу як headhunting у чистому вигляді , через дуже великі розбіжності щодо ефективності такої послуги для роботодавця.

 

 

Тел: (057) 7595481,

Тел./Viber/Telegram: (067) 5787707